Hruškovice českobudějovická 51% 0,7 l

Hruškovice je vysoce kvalitním, jednodruhovým ovocným destilátem, páleným z odrůdy Lucasova máslovka, která se vyznačuje šťavnatostí, lehce kořenitou až pikantní chutí. Destilát je cítit jemnou hruškovou vůní a vyznačuje se jemnou, mírně nasládlou chutí, bez jakýchkoliv rušivých dozvuků. Její kvalita byla oceněna 1.místem v regionální soutěži agrární komory České Budějovice. Výsledný destilát je ředěn na 51% podílu alkoholu, při kterých zvláště vyniknou výše uvedené vlastnosti hruškového destilátu.

Skladem
Kód: 60
700 Kč
Kategorie: Hruškovice
Hruškovice new
Akce Novinka

Ročník: 2020
Šarže: HR/2020
Obsah alkoholu: 51%
Objem obalu: 0,7 l

Lucasova máslovka - plody jsou velké, při větší násadě možná spíše střední. Jsou pěkné, tupě kuželovité, pokud nejsou poškozeny mrazy nebo škůdci, bývají dosti pravidelné. Mají zelenou barvu, později – zejména v konzumní zralosti pak zcela žlutou. Na osluněné straně bývají ozdobeny spíše méně intenzivně načervenalým líčkem. Po celém povrchu jsou plody poseté výraznými tečkami. Chuť mají sladkou, kořenitou, velmi dobrou. Ke sklizni dozrávají v polovině října, k jídlu pak následující měsíc. Vydrží pak i do dalšího roku. Konzumně zralé jsou velmi šťavnaté, patří k tzv. máslovkám.

Naše slivovice získala na regionální akci Agrární komory 1.místo, ocenění regionálních potravinářských a zemědělských produktů.

1. místo - Chutná hezky. Jihočesky

PEČET 1. místo

 

upravená Hruškovice certifikát+1místo