Slivovice českobudějovická - Top Taste 52% 0,7 l

Destilát je vyroben ze švestek odrůdy Top Taste, který se svými vlastnostmi blíží klasické švestce domácí velkoplodé, z níž byl vyšlechtěn. Vyznačuje se velmi jemnou, mírně nasládlou chutí, což se projevuje i ve výsledné chuti destilátu. Znalci slivovice si tento druh slivovice zcela jistě oblíbí. Destilát příjemně voní po švestkách s jemnými podtóny pecek.

Skladem
Kód: 51
650 Kč
Kategorie: Slivovice
Slivovice new
Akce

Ročník: 2020
Šarže: T/2020
Obsah alkoholu: 52%
Objem obalu: 0,7 l

Švestka Top Taste - německá samosprašná odrůda, plody jsou středně velké, oválné a tmavě modré. Dužnina je zlatožlutá, pevná, dobře oddělitelná od pecky. Chuťově je vynikající, harmonická a příjemná. Plody se hodí k přímému konzumu a hlavně k pálení, vzhledem k vysokému obsahu cukru v plodech. Sběr provádíme ve druhé polovině srpna a začátkem září. 

Slivovice českobudějovická - Top Taste, byla na akci Země Živitelka oceněna Zlatým klasem. 

Zdůvodnění odborné komise, která naší slivovici vybrala: Tato slivovice je ovocný destilát, bez přísad, vyrobený ze švestek odrůdy Top Taste z jihočeských sadů. Příprava ovoce, jeho zpracování a zejména příprava kvasu je ruční prací s důrazem na kvalitu. Kvašení probíhá v malých sudech o objemu 200 l, což umožňuje optimální prokvašení a stálou kontrolu. Pálení probíhá klasickým dvoukotlovým systémem s možností regulace doby a teploty pálení. Výsledný produkt má jemnou švestkovou vůni a příjemnou nasládlou chuť bez rušivých elementů.

slivovice-zlatý klas

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení