Slivovice českobudějovická - Top Taste 52% 0,7 l

Destilát je vyroben ze švestek odrůdy Top Taste, který se svými vlastnostmi blíží klasické švestce domácí velkoplodé, z níž byl vyšlechtěn. Vyznačuje se velmi jemnou, mírně nasládlou chutí, což se projevuje i ve výsledné chuti destilátu. Znalci slivovice si tento druh slivovice zcela jistě oblíbí. Destilát příjemně voní po švestkách s jemnými podtóny pecek.

Skladem
Kód: 51
650 Kč
Kategorie: Slivovice
Slivovice new
Akce

Ročník: 2020
Šarže: T/2020
Obsah alkoholu: 52%
Objem obalu: 0,7 l

Švestka Top Taste - německá samosprašná odrůda, plody jsou středně velké, oválné a tmavě modré. Dužnina je zlatožlutá, pevná, dobře oddělitelná od pecky. Chuťově je vynikající, harmonická a příjemná. Plody se hodí k přímému konzumu a hlavně k pálení, vzhledem k vysokému obsahu cukru v plodech. Sběr provádíme ve druhé polovině srpna a začátkem září. 

Slivovice českobudějovická - Top Taste, byla na akci Země Živitelka oceněna Zlatým klasem. 

Zdůvodnění odborné komise, která naší slivovici vybrala: Tato slivovice je ovocný destilát, bez přísad, vyrobený ze švestek odrůdy Top Taste z jihočeských sadů. Příprava ovoce, jeho zpracování a zejména příprava kvasu je ruční prací s důrazem na kvalitu. Kvašení probíhá v malých sudech o objemu 200 l, což umožňuje optimální prokvašení a stálou kontrolu. Pálení probíhá klasickým dvoukotlovým systémem s možností regulace doby a teploty pálení. Výsledný produkt má jemnou švestkovou vůni a příjemnou nasládlou chuť bez rušivých elementů.

slivovice-zlatý klas